Ноябрь 25, 2021 – 08:03

Недоношеним дітям, як і всім людям, потрібна стала температура тіла, але вони не можуть підтримувати її самостійно. Вони недостатньо розвинений жир, які м'язи занадто слабкі, щоб виділяти тепло. Ось чому більшість недоношених дітей проводять перші кілька годин або днів свого життя в дитячому ліжечку, над яким встановлене джерело тепла. Це медичне обладнання носить назву інкубатор. Інкубатори використовують у медицині як ізольовані «кімнати» для новонароджених.

Перший інкубатор був побудований в 1891 П'єром Буденом і Етьєном Стефаном Тарньє у Франції. Спостереження дітей, поміщених в інкубатор, показали зниження смертності, особливо в дітей із масою тіла при народженні менше 2000 р.

Інкубатор нагріває повітря навколо дитини та допомагає йому підтримувати постійну правильну температуру. Завдання інкубатора – створити мікроклімат з відповідною температурою, вологістю та складом атмосфери. Датчик, прикріплений до шкіри дитини, контролює температуру його тіла, і інкубатор відповідним чином регулює нагрівання. Це проміжні умови між середовищем, в якому плід жив в утробі матері, та зовнішнім світом.

Використовуються 2 типи інкубаторів: закриті та відкриті.

Закритий інкубатор виглядає як дитяче ліжечко, накрите прозорим куполом з оргскла, з «вікнами», що відкриваються, які дозволяють доглядати за новонародженим у ньому і проводити лікувальні процедури. Крім основних вікон, є багато отворів меншого розміру, через які проходять різні кабелі для підключення до пристроїв спостереження за пацієнтами. При необхідності купол можна повністю підняти. Сучасні інкубатори оснащені рідкокристалічними екранами, на яких відображається температура та інші необхідні дані.

Новонароджених, народжених значно раніше за термін, також накривають прозорою пластиковою плівкою. Завдяки цьому дитина не зневоднюється внаслідок нагрівання джерелом тепла, встановленим над інкубатором. Шкіра не захищає її від втрати води організмом. Інкубатор не є повною ізоляцією від мікроорганізмів (бактерій, вірусів, грибків), але значно знижує ризик їхньої роботи.

Він також не захищає від надмірного освітлення та шуму. Тому для максимального комфорту пацієнта всередині інкубатора ми використовуємо зовнішні кришки на кришці з оргскла, щоб забезпечити відсутність світла і зменшити гучність навколо (розмови, стукіт, сигнали тривоги). З іншого боку, вплив спокійних звуків, що досягають внутрішньої частини інкубатора, таких як музика, читання чи розмова з дитиною, є позитивним. Перебування дитини в інкубаторі не означає, що їй не потрібна присутність батьків. Навіть якщо батьки не можуть торкнутися дитини, їхня присутність і голос важливі. У багатьох випадках батькам навіть дозволяється покласти руки в інкубатор і торкнутися дитини. А в ситуації, коли стан новонародженого стабільний, його можна вийняти з батьків, щоб дозволити прямий контакт, тобто кенгуру.

Відкритий інкубатор або відкрите положення складається з типу дитячого ліжечка, на якому лежить новонароджений, та розташованого над нею радіатора тепла, що генерує відповідну температуру. Бічні стінки невисокі, вони не повністю закривають інкубатор, тому регулювати вологість у ньому неможливо. Насамперед вони захищають від можливості випадання новонародженого з інкубатора. Завдяки легкому доступу до маленького пацієнта в такому інкубаторі легше виконувати догляд та лікування.

Похожие страницы:

  1. Будувати Дачний Будинок
  2. МЕБЛІ В ЗАМІСЬКИЙ БУДИНОК
  3. ​300X.UA - бесплатные объявления
  4. ​Рубероид для кровли
  5. ​Компрессор высокого давления