Май 21, 2023 – 18:50

Меблева фурнітура та комплектуючі для неї купуються вже у встановленому вигляді. Але іноді трапляється, що з якоїсь причини з заводу вона просто зовсім відсутня або ж йде в комплекті, але окремо. У такому разі слід запастися терпінням та інструментом. Як виконати вибір відповідних елементів підкаже ця публікація.

Як вибрати меблеву фурнітуру

Процес вибору відповідної фурнітури не такий простий, як може здатися. Необхідно враховувати такі моменти:

 • зручність установки;
 • функціональність;
 • дизайн.

Наприклад, деякі кріплення меблевої фурнітури вимагають висвердлювання пазів у дереві. Для здійснення цього процесу необхідна наявність спеціальної фрези. За її відсутності виконати процес монтажу буде досить складно.

Зручність експлуатації також варто обов'язково враховувати. Фурнітура для дверцят використовується постійно - вона весь час перебуває перед очима і людина торкається її рукою, тому необхідно підбирати ручки і подібні елементи з урахуванням колірної гами самих меблів.

Вибір фурнітури для стільців

Вибір фурнітури для стільців необхідно здійснювати з урахуванням ваги людини, яка його експлуатує, адже здебільшого подібні вироби виконують роль несучої конструкції. Саме тому насамперед варто звернути увагу саме на матеріал, з якого виготовлена фурнітура для стільців. Оптимальне рішення в цьому випадку - сталь.

Варто купувати вироби тільки від відомих брендів. Багато недобросовісних виробників виготовляють пристрої подібного типу з силуміну та інших подібних матеріалів, що мають малу міцність. Це стосується також різного роду коліщаток для стільців та інших подібних предметів.

Вибір фурнітури для корпусних меблів

Дедалі більшої популярності набирає корпусний тип меблів через простоту їх складання, а також наявність інших важливих переваг. Вони використовуються як в офісних приміщеннях, так і вдома. Фурнітура для корпусних меблів повинна володіти такими важливими якостями:

 • міцністю;
 • простотою пристрою;
 • безпекою.

Багато складових частин корпусних меблів мають досить велику вагу, тому вся фурнітура, яка використовується для складання, має бути досить міцною. Нерідко подібного типу меблі виготовляються частково або навіть повністю зі скла. Саме тому варто під час вибору звернути увагу на наявність спеціальних силіконових або ж гумових прокладок. Прямого контакту між металом і склом краще завжди уникати.

Фурнітура для дверцят

Дуже важлива якісна фурнітура для дверцят меблів. Оскільки цей механізм переносить максимальні навантаження в процесі експлуатації дверей. Він містить безліч поверхонь, які в процес використання стикаються одна з одною, виникає тертя. Це істотно прискорює знос механізму.

Друга причина, з якої слід купувати тільки максимально міцні механізми розглянутого типу - це загроза провисання. Багато меблів виготовляють із дерева, що має дуже високу щільність. Саме тому необхідно приділяти велику увагу матеріалу виготовлення - якщо він буде недостатньо міцний, то дверцята можуть швидко провиснути. Причому, найчастіше, пошкоджується не тільки сама фурнітура, а й дверцята - під час використання в "провислому" стані вона чіпляється за інші поверхні.

Напрямні для комодів та інших меблів з висувними шухлядами

Трапляється, що з якоїсь причини в комплекті з комодом або ж іншими подібними меблями відсутні спеціальні напрямні. У такому разі доводиться купувати і встановлювати їх самостійно. Напрямні для комода, що докуповуються самостійно, повинні:

 • підходити за габаритними розмірами;
 • бути досить міцними, щоб витримати вагу шухляди з речами;
 • мати просте кріплення.

Найкраще зупиняти свою увагу на фурнітурі для комода, забезпеченій спеціальними саморізами, гвинтами або ж іншими предметами, що дають змогу здійснити установку. У більшості випадків це спростить завдання зі встановлення. Також варто попередньо здійснити обмір місця установки в меблі - таким чином можна уникнути необхідності підганяти придбану фурнітуру.

Похожие страницы:

 1. Металева черепиця МІСТ-АЗІЯ
 2. Как легко найти электрика
 3. ​Преимущества профнастила