Октябрь 16, 2023 – 17:05

Чи можна робити кілька УЗД за один день?

Сьогодні процедура УЗД вважається однією з найбезпечніших. І що найголовніше – достовірних. Вона дозволяє точно побачити стан внутрішніх органів та систем, відстежити найменші патології навіть на початковому етапі та, як наслідок, правильно поставити діагноз без необхідності додаткового обстеження.

Деякі пацієнти мають низку попереджень про ультразвукове дослідження та вважають його потенційно небезпечним. Однак усі сучасні фахівці впевнені, що жодної шкоди ультразвук для організму не несе, якщо лікарі дотримуються рекомендацій та використовують сучасне обладнання. Чи можна робити УЗД всіх органів за один раз і з якою частотою рекомендують проходити процедуру? Давайте розумітися.

Чи можна робити УЗД кількох органів за один раз?

Якщо коротко відповідати це питання – так. Ви можете на той самий день записатися на УЗД відразу кількох органів. Більше того, багато клінік припускають так званий пакет послуг, в якому кілька видів ультразвукового дослідження коштуватиме дешевше, ніж якби ви проходили кожне з них окремо.

Це особливо вигідно, наприклад, для щорічного регулярного чекапа – ви можете зробити УЗД органів черевної порожнини, серця, органів малого тазу – і все це в один день, буквально за кілька хвилин. Одна процедура зазвичай:

  • не забирає більше 20 хвилин;
  • не потребує попередньої підготовки;
  • не викликає ні болючих відчуттів, ні найменшого дискомфорту.

Як часто можна проходити ультразвукове дослідження?

Ультразвукове дослідження сьогодні проводять із різною метою:

  1. Як профілактика. Регулярний огляд внутрішніх органів та систем навіть за відсутності специфічних скарг дозволяє відстежувати стан організму та своєчасно помічати найменші зміни.
  2. У процесі лікування. Якщо пацієнт має тривале лікування, важливо контролювати його на кожному етапі. І одним із видів такого контролю є УЗД.
  3. Для підтвердження одужання. Щоб переконатися, що хвороба відступила, потрібно повторно пройти обстеження, рекомендовані для встановлення діагнозу.

Крім того, УЗД часто проходять вагітні жінки на різних етапах виношування малюка. Це потрібно для того, щоб контролювати розвиток майбутньої дитини.

Так що частоту проведення діагностики визначає ваш лікар. Оскільки процедура не є небезпечною, її можна проходити так часто, як цього вимагає лікування.

Тож не хвилюйтеся про те, що процедура УЗД може мати ускладнення для організму. За правильної організації ультразвукове дослідження абсолютно безпечне. Головне знайти клініку, яка використовує сучасне обладнання і в якій працюють лікарі, здатні грамотно рахувати всі результати і призначити правильне лікування. «Сіті Клінік» - це команда спеціалістів, які постійно удосконалюють свої знання у медичній сфері, проводять комплексне розшифрування результатів УЗД з подальшою постановкою діагнозу та всіма відповідними рекомендаціями.

Похожие страницы:

  1. Як зупинити виконавче проваждення
  2. Основная задача семейного врача
  3. Будівництво заміських будинків і Бань